Sezonas 2021

PIRMAS KONCERTAS. Festivalio atidarymo koncertas. Birželio 26d. 19val.,Marijampolės Šv. Apaštalo Mykolo bazilika.

Šiais laikais aktuali tema, moterys kūrėjos, atėjo į festivalį ne vien moteriška, bet ir aktualijų prizme. Fanny Hensel-Mendelssohn, žymiojo vokiečių kompozitoriaus Felix Mendelssohn sesuo, buvo savo laikmečio profesionalų vertinama kūrėja, reaguojanti į pasaulio įvykius savo kūryba. To meto aktualijos ir paskatino ją sukurti „Pandemijos oratoriją pagal Biblijos paveikslus“, kuri buvo skirta choleros pandemijos metu mirusiems žmonėms. Festivalio planuose yra atlikti originalią kūrinio versiją, ją įrėminant trumpais G.F. Hendelio bei F. Mendelssohn kūriniais. Lietuvos kamerinis orkestras, Choras „Vilnius“, solistai Kristina Zmailaitė (sopranas), Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas), Tomas Pavilionis (tenoras), Egidijus Dauskurdis (bosas) ir maestro Modestas Pitrėnas atvers Lietuvai dar nežinomus opusus.

ANTRAS KONCERTAS. Birželio 28d., 18val.,Marijampolės sinagogos kiemas.

Koncertas “Svetimi namai” buvo inspiruotas šių dienų litvakų dailininko Matviejaus Veisbergo kūrybos. Unikali paveikslų serija įkvėpė vienus ryškiausių Lietuvos atlikėjų Glebą Pyšniak (violončelė), Dalią Dėdinskaitę (smuikas) bei Tadą Motiečių (akordeonas) prisiminti ir atrasti litvakų kompozitorių muziką.

TREČIAS KONCERTAS. Birželio 30d., 18 val., Marijampolės kultūros centras.

Ansamblio „Musica Humana“ ir solistų, Kristina Zmailaitė (sopranas), Ramunė Grakauskaitė (smuikas), Robertas Beinaris (obojus), Edmundas Seilius (tenoras),  koncertas „La belle epoque“/“Nuostabusis amžius“ Tai vakaras užpildytas muzikos šedevrų iš pačio nuostabiausio laikotarpio, kai visos meno formos pasiekė savo klestėjimo apogėjų.  Nuo prancūzų impresionistų iki italų kompozitorių, pradėjusių šio laikotarpio stilių ir kitų kūrėjų.

KETVIRTAS KONCERTAS. Liepos 2d., 19val., ❗❗❗Marijampolės Dramos teatras. ❗❗❗

Vakaras, skirtas Jazz kompozitoriaus, pianisto ir improvizatoriaus Dainiaus Pulausko grupei – vienai reikšmingiausių ir aktyviausių Lietuvos džiazo kolektyvų. Dainius Pulauskas (klavišiniai) Valerijus Ramoška (trimitas, flugelhornas), Liutauras Janušaitis (tenoro saksofonas), Domas Aleksa (bosinė gitara), Augustas Baronas  (mušamieji), Eugenijus Jonavičius (gitara) „D. Pulausko unikalus sekstetas savo muzika užsitikrina išskirtinę vietą progresyvaus Europos „fusion“ džiazo scenoje“ – rašė kritikas Jan Patterson“.

PENKTAS KONCERTAS. Liepos 6d., 20 val., Basanavičiaus aikštė.

Prieš metus susibūręs Lietuvos tenorų sambūris „Tenoriada“ jau spėjo sudrebinti ir pakerėti muzikos mylėtojus savo balsais, todėl Mindaugo karūnavimo dieną lietuviški balsai sudrebins Marijampolės dangų savo dainomis. „Tenoriada“ – Vaidas Vyšniauskas (tenoras), Edmundas Seilius (tenoras), Kęstutis Alčauskis (tenoras), Audrius Rubežius (tenoras), Antanas Zakarauskas (tenoras) ir jaunieji Lietuvos tenorai. Koncerte gros Vilniaus lengvosios muzikos orkestras, diriguojamas Ugniaus Vaiginio.

ŠEŠTAS KONCERTAS.  Liepos 10d., 19val., Marijampolės marijonų vienuolyno sodas.

Festivalio uždarymo koncertas, visada pasižymintis gera atmosfera, pikniko nuotaikomis ir šypsenomis. VDU kamerinis orkestras, vadovaujamas dirigento Vytauto Lukočiaus, visus sukvies į nepamirštamų melodijų laikotarpį, kuriame karaliavo operetės žanras. Vakaro solistai: Kristina Zmailaitė (sopranas), Eglė Stundžiaitė (sopranas), Eimantas Bešėnas (tenoras), Sandra Lebrikaitė (sopranas), Edmundas Seilius (tenoras).